Sól Himalajska Różowa 1kg (drobna)

  • Cena: 8.50 zł
  • Ilość odwiedzin: 252

Opis produktu

Sól himalajska. Rózowa sól himalajska.

Proponowana przez nas rózowa krystaliczna sól himalajska, to oryginalna sól, pochodzaca z jednego miejsca we wschodnim pasie Karakorum w Pakistanie.

Organizm czlowieka jest zaprogramowany na utrzymywanie stalego cisnienia osmotycznego, czyli proporcji miedzy woda, a rozpuszczonymi w niej solami mineralnymi. Zadziwiajacy jest fakt, ze stezenie soli w ustroju jest zblizone do stezenia soli w wodzie morskiej. Przypuszcza sie, ze fenomen ten jest spowodowany pamiecia komórek, które pamietaja doskonala sól praoceanu.

Miliony lat temu energia sloneczna wysuszyla morza i powstaly zloza soli. Potem przez miliony lat ruszyly skomplikowane procesy tektoniczne, które wyniosly poklady soli na himalajskie wysokosci. Ta naturalna sól krystaliczna byla przez miliony lat wystawiona na dzialanie ogromnego cisnienia. Cisnienie to bylo przyczyna powstawania soli krystalicznej. Im wyzsze cisnienie, tym bardziej doskonala struktura. Dzieki temu krysztaly himalajskiej soli maja najdoskonalsza geometryczna strukture.

Sól krystaliczna plynie w czystych, bialawych, rózowawych i czerwonawych blyszczacych zylach gór solnych i krystalizuje sie w obszarach, gdzie odpowiednie cisnienie stworzylo te perfekcyjna strukture soli krystalicznej.

W soli krystalicznej pierwiastki i mikroelementy dostepne sa w tak drobnych czasteczkach, ze moga byc bardzo latwo wchlaniane przez komórki organizmu ludzkiego i poddane procesowi metabolizmu.

Sól krystaliczna, w swojej doskonalej formie, z geologicznego punktu widzenia, jest równiez nazywana halitem.

Dawniej, sól ta byla nazywana takze "sola króla", poniewaz byla zarezerwowana dla rodzin królewskich. Zwykly obywatel dostawal tylko sól kamienna.

Najbogatsza zawartosc 84 skladników, których potrzebuje nasz organizm.

Przeznaczenie: spozywcze, kosmetyczne, dekoracyjne, neutralizacja elektrosmogu, kapiele odmladzajace, nawilzanie skóry, zdrowotne.

Czysta, nieskazona sól z czasów, gdy ziemia byla nieskazitelnie czysta. Nie ma zadnych zanieczyszczen ze srodowiska.

Zawiera informacje z czasów ponad 250 mln lat temu.

Sól ta wydobywana jest z 400-600 metrów glebokosci.

W przeciwienstwie do powszechnie uzywanego, szkodliwego chlorku sodu, himalajska sól krystaliczna wykazuje niezwykle wlasciwosci prozdrowotne.

Sól himalajska zawiera az 84 mineraly w formie koloidalnej, niezbedne do prawidlowego funkcjonowania organizmu. Mikroelementy maja postac drobnych czasteczek, dzieki czemu moga byc z latwoscia absorbowane przez komórki ludzkiego ciala.

Sól Himalajska stosowana w kuchni, uzupelnia niedobory mikroelementów w codziennej diecie. W tym miejscu nalezy podkreslic, iz Sól Himalajska nie ma zanieczyszczen jakimi sa metale ciezkie, jak w przypadku soli morskiej. Zatopione tankowce uwalniaja miliony ton chemicznych substancji które osadzaja sie w wodzie, z której czerpana jest nastepnie sól.

Sól Himalajska ma bialo-rózowy kolor, jest on zalezny od koloru skaly z której pochodzi. Im bardziej rózowy kolor tym wiecej zelaza znajduje sie w danej soli.

Sól himalajska nie jest produktem rafinowanym ani nie ma zadnych wzbogacen chemicznych. Nie jest wybielana.

Oceń produkt

Recenzje

Brak ocen dla tego produktu. Bądź pierwszy!