Shri-Jantra (sriyantra)

  • Cena: 119.00 129.00 zł
  • Ilość odwiedzin: 186

Opis produktu

Jantra (yantra) - uniwersalny symbol wszystkich energii i swiatowej jednosci. Sanskrycki wyraz jan-tra pochodzi od tematu "yan", co oznacza: chronic, podtrzymywac energie wlasciwa danemu obiektowi. W hinduizmie kazda jantra spelnia role mandali nalezacej do okreslonego bóstwa, którego czcza i któremu oddaja chwale wierni.

W centrum Shri-jantry znajduje sie matematyczny punkt Bindu. Trójkat uosabia trzy swiaty i trzy Guny. Odwrócony wierzcholkiem do dolu trójkat, to symbol zenskiego pierwiastka Prakriti i kobiecej energii Shakti. Trójkat zwrócony wierzcholkiem do góry uosabia meski pierwiastek Piruszy lub Siwy. Trójkaty okolone sa okregami, miedzy którymi znajduja sie platki lotosu, symbolizujace spelnienie zyczen.

Shri-jantra symbolizuje proces nieprzerywalnego tworzenia, jak równiez aktywnosc seksualna Wszechswiata. Pomaga w medytacji w szczególnych aspektach i dziedzinach dotyczacych samodoskonalenia. Pomocna jest przy pracy nad soba, treningu woli i kierowaniu wlasnymi  celami i pragnieniami. Obdarowuje takze nadzieja i moca cudotwórcy.

Oceń produkt

Recenzje

Brak ocen dla tego produktu. Bądź pierwszy!