Gospodarka Dobra Wspólnego. Model ekonomii przyszłości

  • Cena: 37.90 zł
  • Ilość odwiedzin: 240

Opis produktu

Wspólczesny system gospodarczy oparty na bezwzglednych zasadach konkurencji i pomnazania zysków, zdominowany przez gigantyczne korporacje i instytucje finansowe blokuje rozwiazywanie globalnych problemów takich jak dewastacja srodowiska, rabunkowa eksploatacja zasobów Ziemi czy rosnace nierównosci spoleczne. Jak sie wydaje zarówno politycy, srodowiska finansowe oraz ekonomisci glównego nurtu nie sa zainteresowani kreatywnymi zmianami.

Czy istnieje wyjscie z tej sytuacji?

Na pewno jedna z odpowiedzi dostarcza Nowa Ekonomia Christiana Felbera. Jego koncepcja Gospodarki Zrównowazonego Dobrobytu juz funkcjonuje w ponad 700 przedsiebiorstwach na calym swiecie, nie czekajac na specjalne zmiany w danych systemach politycznych czy gospodarczych, wprowadzanych opornie przez polityków.

GZD przenosi na grunt ekonomii pozytywne wartosci, które obowiazuja w zdrowych relacjach miedzyludzkich: lojalnosc, uczciwosc, zaufanie, zyczliwosc, wsparcie, wspólpraca. Co najistotniejsze – postulaty sugerowane przez Felbera nie sa zbiorem poboznych, utopijnych zyczen, które nie maja szans na realizacje w rzeczywistosci, ale sa zbiorem skutecznych i dobrze przemyslanych mechanizmów, które moga calkowicie przeksztalcic system gospodarczy, w którym funkcjonujemy, a w którym to juz nie pieniadz bedzie glównym miernikiem wartosci.

Oceń produkt

Recenzje

Brak ocen dla tego produktu. Bądź pierwszy!